Giselleolive13
Giselleolive13 Giselleolive13
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

U.
2(5 + r)
A. 7 + r
B. 10 + 2r
C. 12r
D. 7 + 2r

Respuesta :

zoreldeustua zoreldeustua
  • 09-02-2021

Answer:

B. 10+2r

Step-by-step explanation:

make the cockroach method it distribute the numbers and letters.

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE ANYONE STEP BY STEP TIMED
introduccion sobre la importancia de recibir una educacion de calidad es para mañana
What is the main source of energy for the world
What food product is related to being concise?
A patios shaped like the the figure shown below
The phone case you want to buy is marked down 30%, and you have a 25% off coupon. You pay $42.00. Can this equation be used to find the original price of the ph
Math please help what is the area
An experiment was conducted in order to determine the enthalpy change that occurs when 1.0 mole of ice at 0 degrees Celsius melts and becomes 1.0 mole of water
A 5-cup carton of fruit punch costs $2.40. What is the price per fluid ounce?
How do I solve this problem. 7a+2=3a+1