jhytfnmfhvnfhr jhytfnmfhvnfhr
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

There are 80 balloons used
to make 20 identical gift
baskets. What is the unit
rate in balloons per gift
baskets?

Respuesta :

TheRealMarinette
TheRealMarinette TheRealMarinette
  • 09-02-2021

Answer:

4 gallons per gift basket

Step-by-step explanation:

20 x 4 = 80

Answer Link
saurishmali14 saurishmali14
  • 19-01-2022

Answer:

4 galloons hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The story is about a man who was treated honourably and who then acted honourably. If the iron master and his daughter had not been kind to the peddler after th
..........................................
HELPP ASAPPP PLSS Shakespeare's A Midsummer Night's Dream is a __________ version of what could happen if Queen Elizabeth I did not have a successor while Shake
osiah kept track of how many songs of each genre were played in an hour from his MP3 player. The counts are displayed in the table below. He has a total of 1,50
WHAT TIME IS A QUARTER TO SIX?
Kinetic energy lab report (soda bottle and bean bag) Does anyone have the data part filled out?
which of the following is true about the expression √3 x 2
Chet's watch is guaranteed for 90 days. If it stops working six weeks after he bought it is it still under warranty?
of the 35 students on student counsil 60% of the students are boys how many are girls
A piece of twine 6 yards long costs $2.88. What is the price per foot?