MelanieMunozz MelanieMunozz
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Saffron is one the most expensive spices in the world. Ms. Patel pays $123.51 for 2.3 grams of saffron. What is the price per gram?

Respuesta :

ishakukanur
ishakukanur ishakukanur
  • 09-02-2021

Scroll down for answer!

Step-by-step explanation:

123.51/2.3 = 53.7

Two options = 53.7 or 53.1

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true of natural selection? a) In natural selection, unfavorable traits are eradicated Natural selection favors extreme versions of a t
Select the correct answer. If 200 people have been working on developing a new community that will feature houses and small businesses, what will happen to the
Need help with completing
Find the largest possible combination of LEARN , when IDEA + IDEA = LEARN
Water, h=2792.8 kJ/kg, p = 1.5 bar, find temperature:
From Metzger and Freyer's accounts, what appeared the best way toescape and survive the Fire Bombing?
One of the more puzzling aspects of therapy and one that escalates to crisis proportions is: a. ​having an undiscovered physical ailment that is causing the pre
In a practical sense, a program's effectiveness cannot ________blank.a- be evaluated if objectives have not been established before it is implemented be evaluat
A multinational parent firm is located in country A that has a tax rate of 40% and owns a subsidiary that is located in country B which has a tax rate of 20%. T
For a certain metal, incident frequency is 5 times the threshold frequency, and the maximum velocity of coming out of: a) The metal is zero b) The metal is equa