evyoartist evyoartist
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie purchased 8 grapefruits for $4.89. What is the unit cost?
HELP PLEASE

Respuesta :

pbandy150
pbandy150 pbandy150
  • 09-02-2021
The answer is 39.12 hopes this helps
Answer Link

Otras preguntas

The results of which of these crosses allowed t. H. Morgan to conclude that the white‑eye trait in drosophila was not autosomal recessive?.
1) Health Insurance. (This section is worth a total of 25 points) The company you work for offers a choice of three different policies. Here are the details. Co
1. Draw a graph of the line y = 3x Include 3 points on the line.
Understanding and Solving Inequalities pdf HELP what are the right inequalities
when the client performs straight leg flexion, the client complains of pain that radiates down his leg. the nurse understands that this may indicate what?
what term describes a contractual agreement between two companies in which one company gives the other company, in exchange for a lump sum and royalties, the ri
in underdeveloped and developing countries, what is the current status of mortality rates from heart disease and stroke, and why?
Jackson has saved $174. He wants to purchase an electric dirt bike that costs $459. If he saves $15 each week from the money he earns doing yard work and anothe
please helpppp!!!!!!!​
proton traveling with speed 4 105 m/s in the y direction passes through a region in which there is a uniform magnetic field of magnitude 0.9 t in the z directio