hannahio hannahio
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

1.If 9 pencils cost .45, what would 12 pencils cost?

Respuesta :

kren1115
kren1115 kren1115
  • 08-02-2021

Answer:

9 pencils = 0.45

12 pencils = 0.60

Brainiest plz  :)

Answer Link
ad123456
ad123456 ad123456
  • 15-04-2021

Answer:

$.60

Step-by-step explanation:

9=.45

.45/9=.05

.05x12=0.60

$.60

Answer Link

Otras preguntas

Diego pays $4.50 for 3 pounds of bananas and 2 pounds of oranges. one pound of oranges cost $0.75 more than one pound of bananas let b represent the price per p
Amendments have been passed to do all of the following EXCEPT: A. give voting rights to all citizens B. allow only the smartest, most qualified citizens to vote
all four sides of the baseball diamond are 90 ft long. if you ran in a straight line from first base to third base, what would the distance be rounded to the n
The price of a tablet was reduced from $70 to $56. By what percentage was the price of the tablet reduced?
Which state's defense funding is the greatest in proportion to its overall funding received?
e.Charles Babbage was also the ....f11.​
Is the open sentence8−4x=4x true or false when x = 0?
Write as a product of two binomials. 22 - 2x + 2 - 2
Answer question photo attached
Describe the three basic stages of childbirth in terms of time, purpose, and symptoms.