chloe18xo chloe18xo
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

a = 9 and b = 2
Work out the value of

a 9 and b 2 Work out the value of class=

Respuesta :

jamyangnorzin
jamyangnorzin jamyangnorzin
  • 08-02-2021

Step-by-step explanation:

I am not sure. sorry if it is wrong

Ver imagen jamyangnorzin
Answer Link

Otras preguntas

In 2020, Ms. Odundo was awarded one of the highest honors that can be bestowed on a citizen of England. She received it during the New Year Honours for services
what body of water did Caesar cross on his campaign to Spain​
Which two quotations contain the important words and phrases from the excerpt? spread soft with the feathery down of globe thistle We place you upon those seats
How to find calories from fat?
Do you think it was fair that smaller states had the same voting power as the bigger states? Why/Why not?
Findout the at least 15 action verbs from the passage.Then write their past and pastparticiple form also.​
A store is selling two mixtures of nuts in -ounce bags. The first mixture has ounces of peanuts combined with five ounces of cashews, and costs . The second
Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.
Give two examples of mixtures in which the physical properties of the ingredients, or substance, are maintained, or NOT changed, when they are mixed together
The figure below shows part of a stained glass window depicting the rising sun which function can be used to find the area of the region outside of the semicirc