jadenhensuper919 jadenhensuper919
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.85 for 6 muffins. What is the price per dozen?


The price per dozen muffins is $
.

Respuesta :

carmackemily02
carmackemily02 carmackemily02
  • 08-02-2021
5.70$
Have a good day
Answer Link
bellastro02 bellastro02
  • 08-02-2021
The answer is $5.70 this is because there is 12 eggs in a dozen so if its $2.85 for 6 you would do $2.85x2 to get $5.70
Answer Link

Otras preguntas

which risk management framework does the organization of standardization publish
PLEASE HELP!!! This is a trigonometry question on right angle triangle. A bullet is found embedded in the wall of a room 2.9 m above the floor. The bullet enter
What character dose not change during a cores of action
Help with algebra please
Nesecito 5 oraciones con sujeto y predicado compuesto con aposicion por favor
What is me llamo.And Como estas
What are your steps to finding a scale factor
Identify the terms coefficients and constants in the expression 20x+13
Pls answer all. I will mark you BRAINLIEST. Due 10/9/18
The correct answer is B. Can you explain this?