yoserodr6541 yoserodr6541
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 40 crayons cost $1.60, how much would 8 crayons cost?

Respuesta :

reycam2008
reycam2008 reycam2008
  • 08-02-2021

Answer:

0.32

Step-by-step explanation:

1.60/4=0.04

0.04*8+=0.32

Answer Link

Otras preguntas

prove a/b is less than b/a when 0 < a <b
Select all the correct answers. Steve's doctor has advised him to take protein supplements. He bought two brands, Brand A and Brand B. The table gives the amoun
ANSWER PLZ QUICK AND FAST WHAT
is -2 considered a real number
Allyson loves to eat cheese sticks. A small order comes with 3 cheese sticks, and a large order comes with 6 cheese sticks. Last month, Allyson ordered cheese s
A person is walking briskly in a straight line. The figure shows a graph of the person’s position as a function of time . What is the person’s average velocity
Rational and irrational number
Andrea bought tacos from a food truck and left a 2 5 % 25%25, percent tip of $ 2 . 0 0 $2.00dollar sign, 2, point, 00. What was the price of Andrea's tacos, b
The intent of _______ is to summarize and synthesize knowledge about individual nutrients and food components into an interrelated set of recommendations for he
5 hundreds 5tens×10 standard form