david01shapiro
david01shapiro david01shapiro
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?

Respuesta :

kobrhpsgeutwkwxawb kobrhpsgeutwkwxawb
  • 11-01-2021

Answer:

5 dollars

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZZ Its not a lol
Four out of every six dental patients request fluoride treatment after their dental cleaning treatments. If 120 patients have dental cleanings this week, how ma
6. What areas in and around Manhattan appear to have a larger density of senior residents? What areas in and around Manhattan appear to have a larger density of
Need help with an essay? I might be able to help! I can do 4-9 grade essays- maybe higher if needed! Just give me a rubric and some context and I’ll get back to
How can you solve kx-4=90 for x
[Supporting Standard: I can find the sum of an infinite series.] 4. Find the sum of the following series: 600 + 150 + 37.5 ...
Find the absolute value. |-5.3|​
What is the time signature of the songWhat is the key of the song?What is the first/last note of the songWhat is the first/last so-fa syllable ofWhat kind of no
Green plants need light in order to survive Structures in the leaves absorb light, which in turn, helps plants make their own tood Under which color of light wi
What is 1/4 of 36500000 in scientific notation