stepchicken
stepchicken stepchicken
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ASAP (PLEASE HELPP) **ill give brainlist**

I NEED HELP ASAP PLEASE HELPP ill give brainlist class=

Respuesta :

isabelrainbow
isabelrainbow isabelrainbow
  • 11-01-2021

Answer: $1.11

Step-by-step explanation:

we just divide $5.55 (the cost of 5 sandwiches) and divide it by 5. that gives us the cost of 1 sandwich. and, the answer to 5.55 / 5 = 1.11

Answer Link
07rogersl 07rogersl
  • 11-01-2021

Answer:

Each sandwich cost $1.11.

Step-by-step explanation:

All you have to do to solve this is divide 5.55 by 5, giving you 1.11.

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Please solve the inequality for p 4p + 2 < 2(p + 5)
What's the answer to this ?
What are the physical properties of gases
in what year were the Jews persecuted in Germany?
An ice hockey rink is a rectangle with a perimeter of 174 meters. The length is 9 meters more than twice the width. Find the length and width.
How did federalism address people's fears that the new constitution would take too much power away from the states?
What is the mass of one mole of carbon dioxide, CO2? Round your answer to 2 places past the decimal. g/mol 44.00 28.01 44.01
what steps did britain take from 1763 through 1174, that alienated its american colonies? Why did britain feel justified in taking those steps? What steps did t
What was the job of the Committees of Correspondence?
The color of a substance is a physical property. Please select the best answer from the choices provided T F