YoHelper
YoHelper YoHelper
  • 09-01-2021
  • Mathematics
contestada

$2.70 for 15 ounces please help asap

Respuesta :

paugomez1814
paugomez1814 paugomez1814
  • 09-01-2021

Answer:

0.18 cents per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Hogan purchased new furniture for the living room for $928. She made a down payment of $160 and agreed to pay the balance in 24 equal payments. What is the
Which statement BEST reflects the difference between tariffs and quotas
When you buy a U.S. government savings bond, you're doing so under the power given to Congress to        A. regulate commerce.   B. borrow money.   C. pr
*PLEASE HELP ASAP!* "For imposing Taxes on us without our Consent" is one of the grievances listed in the Declaration of Independence. How does today's U.S. gov
In many non-western societies, how are traditional manifestations of expressive culture transmitted?
Which of the following decisions is mainly a warehouse decision? A. The best locations for storage facilities B. The ideal quantity at which to reorder items C.
You are in the downtown area of a French city. You see a building with many travelers walking in and out. Where are you?
At the grocery store, Luis brought 10 bananas and 4 apple. What are three different ways to write the 4 ratio of apples to bananas?
Prison gangs often engage in illegal economic activities such as _____ within the prison walls.
list 4 causes of the great depression