jarlondrye71 jarlondrye71
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada



A grocer can buy strawberries for $1.38 per pound.
1. How much would they pay to buy 25 lbs of strawberries?

Respuesta :

shacker4167
shacker4167 shacker4167
  • 08-01-2021

Answer:

$34.5

Step-by-step explanation:

1.38 * 25 = 34.5

Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-01-2021

Answer:

The answer is $34.5.

Step-by-step explanation:

$1.38 x 25 = $34.5.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! ITS TIMED!!!!!!!!!!! A triangular prism and two nets are shown: Which is the correct net of the prism and what is the surface area of the prism? Ne
One of the factors of 34 is chosen at random. What is the probability that the factor is itself a two digit number?
4–2 (3–7) + 16 divided by 4 evaluate this expression
What is your realization after taking DISS?
examine the value of interactive leadership in the public sector and demonstrate its capacity to empower the followers​
Esta enfermedad mató aproximadamente al 40% de la población europea. *
Jenna just got done jumping at the Trampoline center. The total cost of the session was $15.23 She had to pay an entrance fee of $7.25 and $1.45 for every minut
What causes cardiac arrest
hi pls help me out asap 1
which of the following is an accurate title for the outline?