urielcapelle urielcapelle
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?

Respuesta :

jordansassnett jordansassnett
  • 08-01-2021

Answer:

12 muffins for $9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does the infinite geometric series diverge or converge? Explain. 1/5 + 1/10 + 1/20 + 1/40 A) it diverges it has a sum B) it diverges doesn’t have a sum C) it
8 passengers in 2 cars = passengers per car
Can anyone plzzzz helpn Thank you
i need help How did Indian and British get along after the rebellion and why
Why cyber law is necessary?​
Choose the example that best represents a simile. A. The wind feels like a soft breath on my cheek. B. The wind is necessary during the summer months. C. The wi
In this excerpt, Queen Elizabeth is attempting to
“Is there no moon? And is this springtime not the spring of times gone by? Myself alone remaining still the self it was before?” —Ariwara no Narihara, quoted in
Pls help! What is the surface area of the pyramid_____ units2
Edward Jenner is considered the founder of vaccines in the western world. In 1796, he inoculated a 13 year-old-boy with the virus that caused cowpox. Since cow