superiortoxic superiortoxic
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 juice boxes cost 4.20 how much do 15 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-01-2021

Answer:

5.25

Step-by-step explanation:

4.20 ÷ 12 = 0.35

0.35 x 15 = 5.25

Answer Link

Otras preguntas

How many sig figs are in 100.00?
Find the distance between the points (5,-8) and (-7,-3)
Two parallel lines are cut by a transversal and form a pair of alternate exterior angles. One angle measures (6x + 5)º and the other measures (7x - 4)'. Explain
When Congress finally adopted the Articles of Confederation, they agreed that western lands would be a)Held off from settlement for 10 years following the end o
e perimeter of a rectangle is 28 meters, and the diagonal is 10 meters,what is the area?​
17.1 g ? 1.71 mg Which is greater?
Please help me with the question below
Do you think mermaids are exist? In two paragraphs or more explain why or why not.
comparing across all counties in the state of ohio, Hocking county has the highest prevalence of obesity. In hocking county, the population is 28,547 people of
what technological advantages did cortes have?