NylaxRayne
NylaxRayne NylaxRayne
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend?

Respuesta :

tiiara
tiiara tiiara
  • 07-01-2021

Answer:

$4.28

Step-by-step explanation:

add.

$2.69 + $1.59 = $4.28

hope it helped.

Answer Link
kurcuyo0912
kurcuyo0912 kurcuyo0912
  • 07-01-2021

Answer:

He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!! <3

Dont forget to give brainliest if this helped!! :)

Answer Link

Otras preguntas

what two factors helped the cattle business to grow?
What is the value of the variable that makes the statement true?                                                                            a +
Find the reciprocal of each fraction 2/5
A sentence using biome
What is 34,567.992 rounded to nearest thousandth
what is 56.398 rounded to the nearest tenth
Place these fractions in  order from least to greatest.     14/25      29/50     53/100     13/20      3/5
Sudan is omitted from inclusion in the Sub-Saharan region because it
The activity a cell performs is called
What makes area different from length