dhdhdhfhdjjdhd dhdhdhfhdjjdhd
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Hello! I was wondering if you could help me? It’s 6th grade math. :-)
4th question: 5 boxes of Cheerios cost $17.50

Hello I was wondering if you could help me Its 6th grade math 4th question 5 boxes of Cheerios cost 1750 class=

Respuesta :

ninahatehomeworks
ninahatehomeworks ninahatehomeworks
  • 07-01-2021

Answer:

1. 72,0:3=2,40

2. 4,50:6=0,75

3. 14,76:12=1,23

4. 17,50:5=3,50

hope it helped :-)

Answer Link

Otras preguntas

What is the concept that people may decide what and when they want to buy and sell called? a. public interest b. legal equality c. voluntary exchang
which statement best illustrates crusoe's reasons for teaching friday about his religon? (look at image first)​
Which tip can be rejected when determining if a menu item is healthy? A. the menu had symbols by healthy food. B. the server said that a dish tastes good. C. th
Is Lenin the same guy as Trotsky (I'm confused)?
which is a specialized court in the three level state court system? a appellate court b juvenile court c trial court d supreme court
find sin (A-B) if sin A = 4/5 with A between 90 and 180 and if cos B = 3/5 with B between 0 and 90
A private bill Question 21 options: A. requires people who cause the federal government to incur costs on their behalf to reimburse the government for such cost
bordering on or related to the sea
Mood is the created by a text
What factors affect the speed of a wave? Check all that apply. - the amplitude of the wave - the energy of the wave - the temperature of the medium - the type