Seudónimo Seudónimo
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which of these is a unit rate? (from time4learning)
(A). $3.50 for 2 gallons of juice
(B). $5.00 for 3 pounds of cheese
(C). $4.25 for 1 watermelon
(D). $2.75 for 6 hamburger rolls

Respuesta :

merrickcrable14 merrickcrable14
  • 07-01-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
YourFellowScholar
YourFellowScholar YourFellowScholar
  • 07-01-2021
B. is the answer that you seek
Answer Link

Otras preguntas

Why are neutrinos hard to detect? Is it because of their size or because they have no electric charge? ​
5(2 to the 3rd power)
The mass of the car?
Why does the position of drawCircle(x, y, r) in the answer choices matter?
What’s 81% of 349282647282
PLEASE HELP ME ITS DUE TOMORROW ⚠️⚠️⚠️⚠️
After the coup d’etat and the resignation of the Directory, one of the first things Napoleon did was to
Please help with this question :'>
please help due today
In a game of cornhole, Sasha tossed a bean bag and it landed at the edge of the hole. The hole can be represented by the equation x2 + y2 = 5, and the path of t