Mayholly10 Mayholly10
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p. How much do 942 units cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-01-2021

Answer:

Answer: Cost of 1 unit = 14 p Cost of 942 unit = 14 × 942 == 13,188 p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Give a rule to the function. {(2,5), (3,10), (4,17), (√3, 4)}
What is the multiplicative inverse of 2/3.
what percent of a pound is 8 ounces
8x^3-27=0 how do I solve this
Which immigrant groups adapted especially well economically? Which groups lagged? Why?
What is the slope of (6,-12), (15,-3)
if a movie theater has 500 chairs and 3/4 have people sitting in them how many seats are filled
why wheat flour is usually passed near a magnet before being packed?
Which of the following best describes the graph of the system of equations shown below? 6x − 14y = −28 3y − 7x = −14 A The lines are parallel. B The lines are t
As an object’s temperature increases, the ____________________ at which it radiates energy increases.