takahriej5174 takahriej5174
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying c pounds of cashews for $2.45 per pound and f pounds of flour for $0.71 per pound? Choose the correct expression for determining the total cost.

Respuesta :

miguelturner
miguelturner miguelturner
  • 07-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

wheres the expression

Answer Link

Otras preguntas

A distant object will form what type of image on the retina of an emmetropic eye?​
Què és un espai marítim
Thank you for trying to help me ^DONT ANWER IF YOU DONT KNOW * THANK You :)
The Pope thought of Christian fighters as what?
Rachel runs 9/10 mile in 5 minutes. How many miles does she run in one minute?
what is the area of the square units
Oval Inc. just paid a dividend equal to $1.50 per share on its common stock, and it expects this dividend to grow by 4 percent per year indefinitely. The firm p
Please help me! Germans where u at????? ASAAAAP 20 points + best answer gets marked BRAINLIEST!
Nora has a ribbon that is 3/4 yard long. She will use 1/2 of it to make a bow. What length of the ribbon will she use for the bow?
Work out the area of this trapezium