jensnsnsnannab929290 jensnsnsnannab929290
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Hello :)
Please help me solve this

Explain answer

Hello Please help me solve this Explain answer class=

Respuesta :

Ummyeasuhh Ummyeasuhh
  • 07-01-2021
it’s A

the chart in a shows it costs $19.36 for 8 gallons so times 2 it’s 16 gallons for $38.72

in the chart for b it shows about $40 if you go straight up from 16

that makes store a $1.28 less
Answer Link

Otras preguntas

Answer number one please
How to solve:8y + 3y=44
40 pts Part A Which definition of the word stricken is used in this sentence from paragraph 4? As soon as he saw her, Erkan’s face brightened and he stopped l
How do plate tectonics explain the formation and metamorphic rocks?
Find the restricted values of x for the following rational expression. If there are no restricted values of x, indicate "No Restrictions". −8x/8x2+2x Answer Ho
Hey guys! can you pls. help me to make a thesis statement on colleges offer education?
The ______________ projection is a compromise between distorting shape and direction. Distortions on this projection only happen at the high latitudes, and they
In the late 1800s, what factor most contributed to the successful implementation of the practices of vertical and horizontal integration?
Which sentence from the passage supports the idea that women desire equal rights ?
in each bouquet of flowers there are 4 roses