dakaylaio dakaylaio
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$190 for 16 ft

Respuesta :

miatzavala06
miatzavala06 miatzavala06
  • 06-01-2021

Answer:

About $11.88 per foot

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A certain bean plant grows 15 % of it's height each day a.express this percent as a decimal b.today after 10 days the plant is 27inches tall. how tall was it ye
what is 75 degrees Fahrenheit in the Celsius and kelvin scale?
Show how you get 1,910 ml equals how many liters
what was the operation to secure france called? what is it also known as?
What do megaliths imply about the Northern European Civilizations that built them?
29 feet is what percent of 6 feet
what were the benefits of going on a crusade ?
What is 106 in standard form?
what is 75 degrees Fahrenheit in the Celsius and kelvin scale?
Molarity. 0.5 GRAMS of sodium chloride is dissolved to make 0.05 liters of solution. would it be the same as.. 0.5 MOLES of sodium chloride is dissolved to mak