Seudónimo Seudónimo
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-yard roll of white paper costs $1.98. What is the unit price?

Respuesta :

SadieGodwin
SadieGodwin SadieGodwin
  • 06-01-2021

Answer:

$0.22

Step-by-step explanation:

divide $1.98 by 9 to get the unit price

Answer Link

Otras preguntas

An ethnic identity is primarily composed of a person���s race. please select the best answer from the choices provided t f
A 2-liter bottle is filed completely with water from a faucet in 10seconds. How much water is filled into the bottle each second
What is the value for x? -4x = 28
whats the domain and range of y=2x+1
Eleven less than a number is -10
Why are coastal area temperatures more moderate than inland?
The stomach is ___ to the heart. anterior inferior posterior superior
More than 40% of India’s population lives on less than $1.25 a day. What kind of standard of living do these people most likely have? A. They have a very high s
3m-2n+4p=15 m-n+p=3 m+4n-5p=0
Which latitudes of earth do people experience the greatest tangential speed??