Seudónimo Seudónimo
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

part A Ms. Blue bought 9 folders and 9 notebooks. The cost of each folder was $2 and each notebook cost $4. Write two equivalent expressions
Part B:Ms. Blue bought 9 folders and 9 notebooks. The cost of each folder was $2 and each notebook cost $4. find the total cost.

Respuesta :

izzy369828 izzy369828
  • 06-01-2021

54

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link
bmichegel
bmichegel bmichegel
  • 06-01-2021
What she said !!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate. 6 ounces for 2.5 servings Help! Please
How has technology affected human population growth?
How do I find the area of a square with a radius of 16ft
There were four apples. Three apples fell from the tree. How many apples are on the tree now?
How do you put 5/2 on a number line
How does the volume of a prism change if each dimension of the prism is doubled?
mr. harper had 506 apples at his fruit stand. his freind gave him 87 more apples,and he bought another 59 apples. how many does he have all together? buy using
HELP PLEASE!!! Is the following sentence true or false? Flagellates living in symbiosis always harm the animal in which they live.
About how tall should you be at age 12, about in 7th grade. And how about weight?
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food