donterajasmin226 donterajasmin226
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are selling for $0.85 a pound. Milan spent $9.86 on bananas. How many pounds of bananas did Milan buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-01-2021

Answer:

11.6 lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link
kylaannbobo19
kylaannbobo19 kylaannbobo19
  • 06-01-2021

Answer:    is 11.6 lb.

Step-by-step explanation:

because if you multiply 11.6 by 0.85 you get 9.86

Answer Link

Otras preguntas

17 - 8.63 find the sum please thank you
How is shading a grid to show 1 tenth different from shading a grid to show 1 hundreth?
solve for a: c(a+b)-d=f
rename the number.... 204 thousands
Sandra used her debit card to buy lunch for 8.74 on monday. On Tuesday, she deposited 8.74 back into her account. What is the overall increase or decrease in he
Producers _____wages to workers, who use them to ______ Good and services.
Which of the following shows the correct placement of the object pronoun me? a. El me médico examina. c. El médico me examina. b. Me el médico examina. d.
identify and extend the pattern to find the next number in this sequence: 56, 45, 34, 23
7/100 to a percent please help
In what way are the ancient Olympic ® Games and the modern version alike?