jarae123 jarae123
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 32 units represents $2080, find the value of 6 units.

Respuesta :

bleasdellkimberly bleasdellkimberly
  • 06-01-2021
Answer is $390. Divide the $2080 by the 32 which would give you the cost of one unit which is $65 and then multiply the $65 by the given number 6 and you will get $390
Answer Link
Littleann259
Littleann259 Littleann259
  • 06-01-2021

Answer: 390

Step-by-step explanation:

32 ÷ 6 = 5 1/3

2080 ÷ 5 1/3 = 390

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following equations is the result of completing the square on x 2 - 6x - 9 = 0?
Blood flow is increased by vasodilation, or widening of the blood vessel. which tissue is responsible for vasodilation? epithelial connective muscle nervous end
What is the past tense of squeeze?
In the conclusion of her speech on cyber bullying, rooney told a story about an 18 year old girl who committed suicide as a result of being cyber bullied by her
an interval has the notation (-9,-7). find the distance from the midpoint of the interval to either end point
What is the volume of a right circular cylinder with a base diameter of 18yd. And a height of 3yd.
identify the type of molecule shown in the picture
What is the area of a square
You come to work one morning to discover the electricity has gone off in the refrigerator in the laboratory. This refrigerator houses the reagents needed to per
In 1979, a major accident at Three Mile Island caused a. the death of over one million people. b. loose faith in Carter’s economic plans for America. c. questio