iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the divisor for 4/12 = 1/3
what nations dictated the terms of the treaty of versailles
Accreditation standards: A. Usually go down over time, so accreditation is easier to obtain. B. Stay the same from year-to-year. C. Are continuously being
label all parts of speech: Many women replaced men on the baseball field and in factories.
The change in the internal energy of a system that releases 2,500 j of heat and that does 7,655 j of work on the surroundings is ________ j.
My doctor told me that birth control pills contain small amounts of estrogen and progesterone, and these hormones prevent me from ovulating. I assume that it ha
Instructions:Select the correct answer. Which statement best explains this excerpt from act v, scene I, of Twelfth Night? SEBASTIAN: [to OLIVIA] So comes it, la
alcohol is used as a form of self-medication to "manage"
Please give two examples of how you would help accomplish our mission if you are selected to work here
Which statement is most clearly an example of logos? A. Never once have I failed to help the needy. B. People, listen to my advice as a nutritionist.