daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

It is important to have supporting details when trying to make connections between past and present events. t/f?
Help a brother out? Thanks Which groups still faced economic challenges despite progress made under the New Deal? Choose all answers that are correct. Quest
can someone help me with #3? please post a picture showing how you got the answer.
Third parties have influence some elections in US history by doing which of the following
Who usually signs a collection letter?
The slopes of two lines are 5 and 1/5 (1 over 5) . Because of this, we can conclude that these two lines are which of the following? a) parallel b) perpendicula
Only NREM sleep seems to be necessary for normal functioning. true false
Please i need help ASAP! Will give 15 points and name brainliest. New grass seeds grow rapidly. A grass seed has grown to 12 millimeters tall. Tomorrow it will
Which part of this excerpt from president franklin d. Roosevelt’s four freedoms speech demonstrates the use of logos
HELP! Which term describes the use of embellishments to decorate Baroque music? a) terraced dynamics b) ornamentation c) decorations d) composition