amanda6pandas amanda6pandas
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

please please help me:) thank you so much<3

please please help me thank you so muchlt3 class=

Respuesta :

sumsummitt
sumsummitt sumsummitt
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

9.5 divided by 2 is 4.75, multiply it by 3 and its 14.25

Answer Link
SAVAGEFL3X
SAVAGEFL3X SAVAGEFL3X
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

2 bags of cat food costs $9.50. 9.50 divided by 2 equals 4.75. Then multiply 4.75 by 3 and you get $14.25

Answer Link

Otras preguntas

What happened to African captives at the factories along the Atlantic coast
What makes metalloids a group of their own?
Dux Romanus, qui ad Graeciam belli gerendi gratia venerat, multa pulchra ad Romam ferebat. I'm really having trouble with how to translate the belli gerendi gr
Which important event of the American Revolution is shown here? A) the Stamp Act B) Boston Massacre C) the Boston Tea Party D) Lexington and Conc
On a roller coaster, there is a motor driven chain that the cars attach to that pull the car up the first hill. What would eventually happen if the cars were al
What device brocasts all data packets to other nodes on a network?
Find the solution set of the inequality -2x + 4 ≥≥ 2x - 8 from the replacement set {1, 2, 3}
The mice darted into their underground dens as the owl dived at them. Into their underground dens is a __ Phrase Independent Clause Subordinate Cl
what is considered the most important power congress holds
Admission to the amusement park was $29.50 per person. If x represents the total cost for 3 tickets, which equation is true?