sinjam3847 sinjam3847
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Priya bought these items at the grocery store. Find each unit price. 12 eggs for $3. How much is the cost per egg?

Respuesta :

johnsa24 johnsa24
  • 10-12-2020

Answer:.25

Step-by-step explanation:

there

Answer Link

Otras preguntas

what is the connection between Pancho Villa and the United States military preparedness during World War 1?​
If mAngleDAC = 25°, what is mAngleDAB in degrees? What is mAngleBAC in degrees?
What is the wavelength in picometers for a neutron moving at 753 ?
Vanik Corporation currently has two divisions which had the following operating results for last year: Cork Division Rubber Division Sales $ 600,000 $ 350,000 V
What’s does 2 1/5 round to
The kinetics of the decomposition of dinitrogen pentaoxide is studied at 50°C and at 75°C. Which of the following statements concerning the studies is correct?
Black figure painting is a. a hard, white, translucent ceramic that is made by firing kaolin and other materials, b. an advanced technique allowing for more det
One interesting application of computers is to display graphs and bar charts. Write an application that reads five numbers between 1 and 30. For each number tha
1. y=3x Input l -1 l 0 l 1 l 2 l 4 l Output l l l l l 2. y=x²+1 Input l -2 l -1 l 0 l 1 l 2 l Output l l l l l l 98
how do most protists reproduce​