Jaceya Jaceya
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada


How much cheaper per ounce is purchasing 6 ounces for $6.72 compared to purchasing 3 ounces for
$3.48

Respuesta :

mhthomas67676 mhthomas67676
  • 09-12-2020

Answer:

1.60

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link
nrcortes07 nrcortes07
  • 09-12-2020
It is 4 cents cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Can you express the essence of great things, such as freedom, justice, honor, duty, mercy, and hope, in a single word, according to Winston Churchill?
What are the symptoms of Fetal Alcohol Syndrome (FAS)?
WHY IS PROCRASTINATION USUALLY OUR FIRST RESPONSE?
помогает или мешает току крови в сосудах ноги сокращение окружающих скелетных мышц?
Can someone please help me ASAP? It’s due today! I will give brainliest if it’s correct!
What are the possible reasons why client can get pigmentation?
The first minimum of a single slit diffraction pattern is observed at angle 2° with a light of wavelength 698 nm. The width of this slit isA. 2 mmB. 0.2 mmC. 0.
story elements of the london eye mystery
A container of oxygen measures 12.5 in by 1.75 ft by 30.0 cm. what is the volume of this gas in in³?
please help fast For the function f(x) shown below, determine lim/x->-3- f (x).