ryguyloechler06 ryguyloechler06
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

If
pounds of bananas cost
, what is the cost per pound?

Respuesta :

Ayhappytimes
Ayhappytimes Ayhappytimes
  • 06-01-2021

Answer:

Where are the numbers?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Eric spent 2/5 of his allowance on a jacket. The jacket cost $12.How much was his allowance?
Although the words “mentioned” and “declared” have similar meanings, they are different because _____. one is figurative one is a euphemism they have distinct d
What is a plant we eat the root from? A plant where we eat the stem is?
I hope I am getting this right. 25 is increased to 100 is the answer 300%?
what are some rhyming word pairs for sleeping twin
F 2. mm B-Mmdkmdkhew III-II... RIVAL-hll Ill-Ill.- e a
How do comedies differ from tragedies? 1.Comedies highlight the superficial aspect of humanity, while tragedies depict our endurance. 2.Comedies end in harmony
I Need Help With A Summary Of A Passage . Help !
Martina is currently 14 years older than her cousin Joey. In 5 years she will be 3 times as old as Joey. Use this information to answer the following questions.
what is 2 1/2 divided by 1 2/3