starwarsgeek1313
starwarsgeek1313 starwarsgeek1313
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME!!!
18 packages of basil cost $54. How many packages can you buy for $9?

Respuesta :

jilliery jilliery
  • 09-12-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
fruitpiegaming888
fruitpiegaming888 fruitpiegaming888
  • 09-12-2020

Answer:

3 packages of basil.

Step-by-step explanation:

I divided 54/18 and got 3.

I used this number to calculate how much each package of basil costs, $3.00.

And 3 + 3 + 3 =9. So 3 packages of basil is hopefully the answer.

Answer Link

Otras preguntas

Find the probability of the independent events. Tossing heads with a coin, and a spinner labeled 1 - 8 landing on a 4. A. 1/8 B. 1/2 C. 1/16 D. 5/8
From a band of 16 members, find the total number of different arrangements of 9 musicians. Select one: a. C(16, 9) = 160 b. C(16, 9) = 11,440 c. P(16, 9) = 5,
Teens are more susceptible to the effects of drugs than adults. True or False
By pointing out clinical trials as part of the FDA's approval process for new drugs, the author is attempting to A. convince readers that all INDs are eventu
Write all the square numbers you can round up to 200
Geologically, sea level rises when the global water temperature
Multiply. ( Square root of 8x )( 5 times the square root of 2x )
the temperature at 9am is 2 degrees. the temperature rises 3 more degrees by noon. Which expression describes the temperature at noon 2+32+(-3)-2+(-3)-2+3
In which quadrant does the point (18, -18) lie?
While IP addresses are tied to specific networks, Ethernet addresses are not. Provide a good reason why they are not