yepitsgenelleslife12
yepitsgenelleslife12 yepitsgenelleslife12
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!

Find the Unit Rate (How much will it cost for 1 candy cane) if it cost $4.79 for 35
candy canes. Explain how you found your answer. *
i need the answer please !!

HELPPPP Find the Unit Rate How much will it cost for 1 candy cane if it cost 479 for 35 candy canes Explain how you found your answer i need the answer please class=

Respuesta :

mendezelizabeth20208 mendezelizabeth20208
  • 09-12-2020
You divide per cost
Find how much it is for one
Answer Link

Otras preguntas

what is the assumption of law of demand​
Solve the quadratic equation by completing the square . x ^ 2 + 4x - 3 = 0 A) x=4 pm sqrt 7 B) x=2 pm sqrt 7 C)x=-4 pm sqrt 7 D) x=-2 pm sqrt 7
Given a normal distribution with a mean of 128 and a standard deviation of 15, what percentage of values is with an interval 83 to 173? A.32% B.50% C.68% D.95%
What is the midpoint of the line segment with endpoints (-2,-2) and (4.6)? ОА. (1, 2) ОВ. (1, 4) Ос. (2, 2) (2, 4) SUBMIT
How does the visibility of groups such as blacks and Asians contrast with the invisibility of white ethics in shaping their organization experiences?
PLZ help X=????????????????????????
FUNCTION DOMAIN AND RANGE ANSWER NEEDED (25POINTS AND BRAINLIEST))​
ryzen 4800u has 8 cores and 16 threads and ryzen 7 4700u has 8 cores and 8 threads which will deliver best to price to prominence ryzen 4800u $370 15 wattsryz
Drew is Mike's Department Manager. Drew's department is taking on an assignment that requires a high level of creativity. Drew is assessing whether Mike would b
Jane is paid by the number of projects completed each month. Her monthly earnings are listed below. Based on Jane’s monthly earnings below, which of the followi