thatgirlkiyah13 thatgirlkiyah13
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wal-Mart sells a case of 24 cans of Diet Coke for $6.88. To the nearest
cent, how much does it cost per can? *

Respuesta :

carlos149
carlos149 carlos149
  • 09-12-2020

Answer:

$0.29 cents

Step-by-step explanation:

6.88/24 = 0.28666666666 about 0.29

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following represents an ion
what are the parts of a pendulum? Describe each one
In what ways did both nativists and the immigrants themselves contribute to any of these problems
what does bank mean in this sentence?
in a well- orgnazied paragraph is it fair to have all students bound to a commonset of values that might not nessarily what is personally mot important to them?
Math help !!! I don't have answer choices so show the work please :)
I just chipped a tooth and I bed the answer because it's due tm! Thanks
Please help on 5&6 and please show your work :)
PPPPPPLLLLLEEEASSSEEE. HEEEELLLPPPP The Papal Line of Demarcation told Spain and Portugal A-who was stronger. B-which side of a line they could claim and contro
What is the meaning of patient