joshuadee123 joshuadee123
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Pic’n’mix sweets cost 56p per quarter. How much would 9 ounces cost? (There are 4 ounces in a quarter.)

Respuesta :

mayacrespo72
mayacrespo72 mayacrespo72
  • 09-12-2020

Answer:

126p

Step-by-step explanation:

56 divided by 4 = 14p per ounce

14 x 9 = 126p per 9 oz.

Answer Link

Otras preguntas

HELPPP please Immediately
What is the central idea called in fiction? Question 15 options: 1) main point 2) thesis 3) conclusion
what are common sites of sprains athletes often get from playing soccer a.hand b.knees c.wrist d.shoulder will reaward + fan and teastimnal
50 POINTS! Why Is Davy Crockett Called The "King of The Wild Frontier?"
A polygon has 22 sides calculate the sum of interior angles
find the area rectangle with side lengths 5/3 feet and 3/4 foot.
Which of these units of government is most likely to regulate water systems, cemeteries, hospitals, sewers, fire protection services, and schools?
All these muscles participate in inhalation EXCEPT ___
What is on the other side of the black hole? :) not sorry
Evaluate 6t -20-32u when t=6 and u=[tex]\frac{1}{4}[/tex] ​