stinkerdoodle09
stinkerdoodle09 stinkerdoodle09
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

1 quart of milk (32 oz) for $1.28. Whts the answer?​

Respuesta :

backerman101406
backerman101406 backerman101406
  • 09-12-2020
the answer to what? we have no context.
Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-12-2020

Answer:

$0.04/oz

Step-by-step explanation:

If the question is the unit price per ounce, then is it

$1.28 / 32 oz = $0.04/oz

Answer Link

Otras preguntas

Identify the sentence that uses a coordinating conjunction. A. We carried our umbrellas all​ day, but it never rained. B. Although they were​ tired, they wen
Solve using a proportion. Round to the nearest hundredth. A 9-meter flagpole casts a 7-meter shadow. The cell tower next to the flagpole is 16.2 meters tall. Ho
a city had a population of 150,000 people in 1990. The population growth of the city is represented by the equation p=5t+150 where p is the population in thousa
In eight states, if a candidate does not receive a majority in the primary election, _____.
Please help!! Show work please!!
what is the sum of the measure of the interipr angles of a 27-gon?
one negative outcome on bullying
What is equivalent to 3(4h + 2k)
Which of the following is NOT true about cytoplasm ? A. Composed of mostly water B. Contains many dissolved nutrients C. Provides energy or the cell D. Is prese
How much interest would you earn if you invested $1,400 at 12% for 8 years?