djthekidcook
djthekidcook djthekidcook
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jane buys a pack of 6 towels for 15.60 .
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

livinglifethebestway
livinglifethebestway livinglifethebestway
  • 08-12-2020

Answer:

2.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A projectile is fired vertically upward at an initial velocity of 100 m/s. How high will it rise? How long will it take to reach that height?
how many years will it take for a sum of money to double at 10% compounded annually
PLEASE PLEASE HELP!! (numbers in drop down menu are the same options for all of the x values)
deforestation can be reduced by combined effort of all? give reason​
The place value of 7 in 87534 is____________​
Select the correct answer. What is a risk assessment? OA. a daily routine or way of living OB. a limited set of choices Oc. a judgment regarding a hazard OD. a
What is the benefit of identifying the axis line in a work of art?
what are applied areas of mycology?​
find the exact length of side a.​
What are some of the major issues with geotagging? What concerns you the most?