almirat3 almirat3
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which of these is a lower unit price than 8 items for $15?

Respuesta :

gvdshgghdhb
gvdshgghdhb gvdshgghdhb
  • 08-12-2020

Answer:

5 for $9

Step-by-step explanation:

Answer Link
goldenpoo21
goldenpoo21 goldenpoo21
  • 08-12-2020
Send the picture so that I can answer your problem. That isn’t going to help if you explain it in more detail.
Answer Link

Otras preguntas

Ellen is making jewelry sets that contain a bracelet and a pair of earrings. Each bracelet uses 3 times as many beads as one earring. Ellen uses 13 beads for ea
apex Many people try to eliminate fat from their diets. Which is one reason it is necessary for humans to eat fat?
9 Ptolemy's Geography is the magnetic compass allowed sailors to determine their direction and position on the open sea. True or False
Which option is the best example of a symbol in a story? A. A house where a gruesome murder took place many years in the past B. A musician who is extremely tal
NEED HELP! WORTH 27 POINTS!!!!!!
The amount of space between two points is measure in unit?
How to find the slope
who ever is good with angles please answer
X - 6 - 8 = -19 + x Answer: infinite solutions, one solution, zero, no solution
identify the type of sentence below Reynaldo is a famous athlete Simple Sentence Appositive Phrase Compound Sentence Complex Sentence​