lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jades mum buys a pack of 6 kiwi fruit .They cost £1.32.How much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

Aubree084
Aubree084 Aubree084
  • 15-10-2016
1.32 divided by 6 = .22

So each Kiwi fruit costs  0.22
Answer Link
SJ2006
SJ2006 SJ2006
  • 15-10-2016

6 kiwi fruit = 1.32

1 kiwi fruit = 1.32/6 = 0.22 euros

Answer Link

Otras preguntas

Some time ago, julie purchased eleven acres of land costing $36,900. today, that land is valued at $214,800. how long has she owned this land if the price of th
Graph: y + 2 = -3/4 (x+4)
Describe the universe.
Which verb form correctly completes this command that Eva says to her friend Lupe? Lupe, ¡__________ las patatas! comen come comes coma
Which spanish speaking country is closest to the united states?
Infared waves can be used to _____ A. Generate electricity B. Kill cancer cells C. Change one color into another D. Warm food
if a regular polygon has exterior angles that measure 36 each how many sides does the polygon have
Which equation would be the best to solve by completing the square?
IM Not too sure on this. can someone please help me out? Which table of values could be generated by the equation 4y − 2x = 16? my choices are only as follows:
A certain number of bacteria are in a petri dish. If the growth rate is 2.7 percent per hour, how many hours will it take the bacteria to double in number?