dayanadenny
dayanadenny dayanadenny
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 lbs of apples costs $42. How much would 23 lbs cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-12-2020

Answer:

$138

Step-by-step explanation:

42/7=6

so 1 lb is 6 dollars

1*23=23

6*23=138

So 138 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What issue were the Virginia and New Jersey Plans attempting to resolve?
Which two biomes have moderate precipitation levels? A.Desert and tundra B.Tropical rain forest and Taiga C.Savanna and grassland D.Grassland and desert
What supplement would most likely be recommended for someone suffering from anemia?
una oracion con la palabra ofrecer
Which sentence is NOT grammatically correct? A) Elle a 20 ans B) Il est 20 ans C) Elles ont 20 ans D) Ils ont 20 ans
One way to determine which details to include in your comparison-and-contrast essay is to
Do you think it is important that historians learn to read Indus writing
Why is the top of the stratosphere warmer than the bottom of the stratosphere
Religion, beliefs, and social norms can influence population distribution. true or false
What's the opposite of vaporization