avagracelands avagracelands
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you buy a bag of fish containing 12 for $3 how much does it cost per fish?

Respuesta :

xX27ninja72Xx
xX27ninja72Xx xX27ninja72Xx
  • 08-12-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

Cost per fish

= 3÷12

= $0.25

Answer Link

Otras preguntas

A food handler must check the temperature of tcs food being held at least every how many hours
Determine whether the data described below are qualitative or quantitative and explain why. The brand of peanut butter eaten in households surveyed by a consume
The painting Venus of Urbino , by Titian is most notable for its
In Central Asia, oil and natural gas resources are most commonly found __________. A. in the plains of Kazakhstan B. in the steppes of Mongolia C. near the Casp
Which of the following are produced by photosynthesis?
What is the average rate of change for this quadratic function for the interval from x=1 to x=3?
A solar-powered car is traveling at constant speed around a circular track. what happens to the centripetal acceleration of the car if the speed is tripled?
how can a mixes number be written as a sum
Each side length of the parallelogram at the right is multiplied by 4 describe the change into the perimeter.judtify your answer
Suppose that 50% of all college students smoke cigarettes. a sample of 14 is selected randomly. what is the probability that less than 13 students smoke?