gurvirjaspal gurvirjaspal
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

each flag costs $15 to make. soraya sells one flag for $21.

Respuesta :

mdawood42013 mdawood42013
  • 08-12-2020
What do you mean if someone so this question they will not understand
Answer Link

Otras preguntas

Will the Sun form a black hole at the end of its life? Explain.
which word is a antonym for the word incredible ​
GUYS HELP ME WITH THIS!!! 13 POINTS AND BRAINLY!! MAKE SURE TO DO STEP BY STEP!!! PLEASEE AND THANK U!!!
Find the interest on an investment of $45,000 compound annually at 5.25% for 6 years A = P(1 + r)t
She also mentions some furniture. What items of furniture did she mention?
Paul drank 18.2 ounces of water per day during soccer practice for a total of 54.6 ounces of water. Ryan drank 20.4 ounces of water each day after football prac
write a letter to your local newspaper editor as an article to be published,on the important of conserving living things and the environment to sustain the bala
hope u have a good night/or day but have it wonderful and enjoy these points
PLEASE HELP ASAPWhich expressions are equivalent?
W.E.B. Du Bois was one of the founders of the National Association for the Advancement of Colored People. Which idea did the NAACP promote?