lilisierra
lilisierra lilisierra
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

ILL GIVE BRAINLIEST!!!
Someone please explain, I have to write it down but just explaining will help. Thank you!

ILL GIVE BRAINLIEST Someone please explain I have to write it down but just explaining will help Thank you class=

Respuesta :

packopener55
packopener55 packopener55
  • 08-12-2020

Answer:

Each box of cereal costs $1.75

Step-by-step explanation:

In the first row, you see that 2 boxes of cereal costs $3.50. If you divide $3.50 by 2, that will give you the price of 1 box of cereal which is $1.75. You can double check by multiplying $1.75 by however many boxes.

Answer Link
skowndoensm
skowndoensm skowndoensm
  • 08-12-2020
$1.75





agaihsohsousohsaksnaksnks
Answer Link

Otras preguntas

Which arguemnt does this evidence best support
Read Genesis 18 and Genesis 19:15-29. Here are two stories with angels. What roles did the angels play in these stories? will be marking brainliest!!!!!!!!!!!!
read the final stanza of a red red rose how does this stanza change the mood of the poem​
A Computer store buys a computer system. The selling price was set at $843, but after a year the computer did not sell. The stores and advertise the 25% mark do
In which instance is second-person point of view most often used?
what is the value of ⁻2ₓ² + 8ₓ when x = ⁻6? a- 24 b- ⁻24 c- ⁻72 d- ⁻120
simplify 6/4-√5 ___+___
I have an English staar test tomorrow, I’d like to know what I can do to be prepared for tomorrow
Evaluate arccsc sqrt 2.
When setting up a calendar or day planner, you should start with the things you:?