rawlingsm255
rawlingsm255 rawlingsm255
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 8 cupcakes for $27.76. If each cupcake costs the same amount, how much would ONE cupcake cost?

Respuesta :

zinark
zinark zinark
  • 07-12-2020

Answer: $3.47

Step-by-step explanation:

27.76/ 8

Answer Link

Otras preguntas

Why dose the prince hold himself partially responsible for all the deaths
How to griddy? ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
angelica vende galletas que hornea ella misma. a la semana, lunes a viernes, hornea 150 galletas 50 de chispas de chocolate, 18 napolitanas y 72 de avena y quie
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
assume xis a normally distributed irandom variable, where x~n(132.8,11.3). what is the standard deviation of x? roundyour answer to two decimal places.
The verticles of parallelogram ABCD are located at points A(-2,-1), B(6,1), C(10,7), D(2,5). Which of the following statements are true? a > (6,6) is the mid
rob The producer of the news station posted an article about the high school's football championship ceremony on a new website. The website had 500 views after
Which property do all elements in a row of the periodic table have in common?
In the figure below, which term best describes point R?A. IncenterB. OrthocenterC. CentroidD. Circumcenter​
PLS HURRY AND HELP ASAP Blake looks at his checking account balance regularly. His three lowest balances during the year are as given. −$20<−$12<−$3 Selec