xsy6uumbwit xsy6uumbwit
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of cereal costs $8.64. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

26bburdess
26bburdess 26bburdess
  • 07-12-2020

Answer:

0.54

Step-by-step explanation:

Answer Link
ethanhotty
ethanhotty ethanhotty
  • 07-12-2020
0.54 is the answer !!
Answer Link

Otras preguntas

Write this number in standard notation. 4.702 x 10^–4
0.000513 in scientific notation
paint is red : blue in a ratio 2: 4. if 5 litres of red is used, how much blue?
can anyone help me??? A bakery sells muffins for $3.50 each. A beverage is $1.75. A class purchases 32 items and spends a total of $87.50. Write the system of e
PLEASE HELP !!!!! PLES HELP !!!!!!!!Kristen lives directly east of the park. The football field is directly south of the park. The library sits on the line form
what document gave only Parliament the power to text
What was responsible for the development of many towns and cities in Sub-Saharan Africa during the 11th century through the 15th century?
which of the following is not a common unit of measurement for the customary system
A line passes through the point , 8−8 and has a slope of 34 . write an equation in slope intercept form
How do programs such as social security, pension plans, and medicare affect tfr?