heyyyyyyy06
heyyyyyyy06 heyyyyyyy06
  • 07-12-2020
  • English
contestada

Han has a budget of $25 to buy grapes. Write an inequality to represent the number of pounds of grapes that Han could buy in this situation: Grapes cost $1.99 per pound *

Respuesta :

hrobin4
hrobin4 hrobin4
  • 07-12-2020

Answer:

49.75

Explanation:

1.99*25

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
A pre-concert rehearsal is an example of
A sulfur ion has 16 protons and 18 electrons. Find the net charge
Tickets to the concert were $2.50 for adults and $1 for students. $1200 was collected and 750 tickets were sold. Write a system of linear equations that can b
What is m∠A ? Enter your answer in the box. EDIT-- for those in the future i just took the test and the answer was 118 degrees
What is the end behavior of the function f (x) = −3x^2 ? A. as x→∞, f(x)→ 0 B. as x→∞, f(x)→ −3 C. as x→∞, f(x)→ −∞ D. as x→∞, f(x)→ ∞
How many times larger is 12 x 10 to the power of 4 than 4 x 10 to the power of 2?
A major atmospheric byproduct of photosynthesis is?
Who founded an Empire that you mentally spanned three continents -Africa Asia and Europe
b-1.6/4=-3 plz help help