lewistongideon
lewistongideon lewistongideon
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41
What equation would help determine the cost of 4
erasers?

Respuesta :

cloverbraselton
cloverbraselton cloverbraselton
  • 07-12-2020

Answer:

Well you can divide 4.41 by 3 and then use that number and multiply it by 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
EAnswers
EAnswers EAnswers
  • 07-12-2020

Answer:

Using this equation: f(x) = 1.47x

The cost of 4 erasers is 5.88

each costs 1.47

Ver imagen EAnswers
Answer Link

Otras preguntas

when Thomas Jefferson heard that Missouri was barred from the union at first because of its slave status, he "considered it at once as the knell of the union" w
Which description of Andrew Jackson is correct? A. declared war on England to avenge the burning of Washington B. defended the rights of Indians and African Ame
According to the 1790 census, where did enslaved people live within the United States?
What is the difference between early blues music and modern blues music?
These were large airships used by Germany to bomb British and French positions. U-boats tanks zeppelins
difference between a bowling ball and a baseball
What was the name of the newspaper that William Lloyd Garrison published in order to spread his anti-slavery ideas? The Democratic Review The Pennsylvania Gazet
determine the number of molecules for 98 grams of CuSO4, 382 grams of KCI, 178 grams of (NH4(2S
Reactivity with vinegar's definition, Chemical property Definition [Reaction with vinegar] [...]
z-29=76 solve and check