646c89j4nx 646c89j4nx
  • 07-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mr.franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?

Respuesta :

elijahschad1 elijahschad1
  • 07-12-2020

Answer:

4.15

Step-by-step explanation:

Answer Link
acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 07-12-2020

Answer:

$4.15 per gallon :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain the difference between the two inequalities. how does this affect your method of solution?
During World War II, the government temporarily canceled the Fourteenth Amendment, claiming that the Constitution A) did not apply during war time. B) was not r
Why do black people so good at eating chicken?
What was the result of tū subduing tawhiri
Research indicates that when girls are exposed to unusually high levels of ________ prenatally, they are more likely to display stereotypical male behaviors.
When an ant finds a source of food, such as an open sugar bin in a kitchen, it returns to the nest leaving a chemical trail that other ants can follow to the su
How could you invest in your human capital?
Help please loves!!!! I'm horrible at math!!!
Many scholars consider the Civil War as the first modern war in history. Give at least three reasons why they consider it a modern war.
What is the correct answer to this Biology multiple choice question? (DIFFICULT)