renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which set of points are on the line y=2x-3? (0,-3),(1,2) (0,-3),(2,1) (-3,0),(1,2) (-3,0),(2,1)
Which set of points are on the line y=2x-3? (0,-3),(1,2) (0,-3),(2,1) (-3,0),(1,2) (-3,0),(2,1)
what is the role of irony in poetry?
PLz help with these questions.For questions 1 and 2 , write each expression using a single exponent.1)   x^9/x^22) h^14/h^5For questions 3 and 4, simplify each
Warm air and water rise because...
The volume of a sphere is found using the formula . If the volume of a sphere is 36 , what is the radius, in feet?
If a horse runs 1.5 miles in 2 minutes and 24 seconds, what is his rate of speed in mph?
a 2.5 kg table can hold kg of weight. what is its structural efficiency?
What are the four types of racism?
10 interesting questions on plant cells