Respuesta :
If six cakes cost £2.40 then 1 cake would cost £2.40/ 6 which equals £0.40
Then do £0.40 x 10 as you want ten cakes in total which is £4.00
Then do £0.40 x 10 as you want ten cakes in total which is £4.00